Історія Земської управи та історія закладу

/Files/images/800px-Olexandria_Zemstvo.jpg/Files/images/getImage 1521.jpgСпорудження будинку земської управи розпочато у 1908 році на кошти Олександрійського повіту та міста. Землю під будівлю надав голова управи С. Піщевич. Будинок земської управи є одним із архітектурних шедеврів шахтарського міста. У декорі фасадів та інтер'єрів будинку земської управи використано елементи модерну. Не виключено, що його, як і особняк Пищевича, проектував один архітектор. Як свідчить повідомлення в газеті "Известия Александрийского Уездного Земства", урочисте освячення будинку відбулося 14 січня 1910 року. Після 1917 року будівля використовувалася під різні громадські заклади.

Будинок земської управи — цікавий зразок провінційної архітектури початку XX століття, у якому органічно поєднуються архітектурні елементи неоукраїнського стилю та зрілого модерну у споруді громадського призначення. Двоповерховий цегляний будинок земської управи на високому, з тесаного каміння цоколі у плані має форму прямокутника з виступами на кутах головного фасаду. Західний (головний) та північний фасади прикрашено елементами зрілого модерну та неоукраїнського стилю. Головний фасад має симетричну композицію, у центрі якої розміщується портал. Для більшої виразності над ним розташовано балкон на кронштейнах, а завершує вертикальну композицію мансарда.

Експресії фасаду надають лопатки, що з'єднують поверхи, які мають канелюри і завершуються виступами з декоративними розетками. Завдяки цьому досягається багата гра світлотіні на архітектурних формах. Симетричну композицію північно­го фасаду підкреслюють також два кутових балкони.Взагалі, обидва поверхи споруди вирізняє різноманітна форма спарованих вікон; зокрема, на першому поверсі використано скошені вікна в неоукраїнському стилі. В інтер'єрі збереглися кам'яні сходи, прикрашені великою мармуровою вазою, а також покриття підлоги метлаською плиткою з клеймами: "Кравицький — Олександрія".

Нині тут розмістився Центр дитячої та юнацької творчості імені Олександра Шакала. Зміна призначення будівлі істотно не вплинула на планування та архітектурну композицію фасадів. Стан об'єкта розцінюється як задовільний, що трапляється дуже рідко.

/Files/images/Пионеров_снаружи-450x337.jpg

Центр дитячої та юнацької творчості імені Олександра Шакала

Контакти: 7-30-33

Вул. Шевченка, 71

Центр дитячої та юнацької творчості розташований у старовинній будівлі колишньої земської управи, що раніше належала купцю І. Соболєву. Після революції будинок передали робітникам, і він став Палацом праці. У 1936 р. за рішенням райвиконкому ця будівля була передана дітям. Так з`явився Палац піонерів і жовтенят (на той час він мав таку назву), про що в газеті "На зміну" від 18.11.1936 р. з'явилася замітка "Палац в Олександрії".

07 травня 1965 р. Палацу піонерів було присвоєно ім`я Олександра Шакала – члена підпільної організації м.Олександрії, а у 2005 р. - перейменовано на Центр дитячої та юнацької творчості.

На сьогоднішній день заклад працює в художньо-естетичному напрямку і має три відділення: хореографічне, мистецьке та декоративно-ужиткове.

До хореографічного відділення входять: хореографічний колектив "Романтика", зразковий художній хореографічний колектив "Усмішка", хореографічний колектив "Каприз".

Мистецьке відділення має вокальний гурток „Перлина”, театральний гурток "Театр і К", ляльковий гурток "Театр веселих ляльок", гурток громадянського виховання "Школа лідерів", гурток "Основи журналістики".

Декоративно-ужиткове відділення – народній художній колектив-студія "Художнє різьблення", гурток образотворчого мистецтва, гурток "Креативний дизайн", гурток "Народна творчість", гурток "Бісероплетіння", гурток ужиткового мистецтва "Іграшка-сувенір".

Кiлькiсть переглядiв: 159

Коментарi

 • Ajith

  2013-09-10 23:41:47

  What a plreause to find someone who thinks through the issues...

 • DKwinad

  2013-09-10 18:46:52

  Learning a ton from these neat arslciet. http://qypjmym.com [url=http://kkqvph.com]kkqvph[/url] [link=http://rdllgwvdjci.com]rdllgwvdjci[/link]...

 • Alan

  2013-09-10 11:11:46

  Great inhgtsi. Relieved I'm on the same side as you....

 • Zheka

  2013-09-10 08:40:21

  Superbly ilutnimaling data here, thanks! http://uqqoibo.com [url=http://lihiwpjulf.com]lihiwpjulf[/url] [link=http://aevbwxx.com]aevbwxx[/link]...

 • Dea

  2013-09-10 01:24:47

  Not bad at all fellas and gallsa. Thanks....

 • Carmen

  2013-09-09 19:58:41

  You've hit the ball out the park! Inlredibce! http://byettbrk.com [url=http://sxznstprgon.com]sxznstprgon[/url] [link=http://pogjoseyn.com]pogjoseyn[/link]...

 • Matilde

  2013-09-09 13:42:58

  Suririspng to think of something like that...

 • Arif

  2013-09-08 13:45:54

  Hey, kilelr job on that one you guys!...

 • Ashlie

  2013-09-07 23:40:51

  It's like you're on a mioissn to save me time and money!...